italian food Krakow

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród szerokich wariantów, jakie daje kuchnia z Europy powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość smaków, połączeń i duża dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to też takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe jedzenie włoskie

Makarony są bazą kuchni włoskiej. Włosi gotują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do makaronu. Italian Cuisine in Krakow Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również canelloni, gnocchi, ravioli oraz szeroki wybór słodyczy – np. granita czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film